Wernisaż wystawy fotografii „Oblicza Miasta 2013″

Wernisaż wystawy fotografii „Oblicza Miasta 2013″

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy fotografii „Oblicza Miasta 2013”, który odbędzie się w najbliższy piątek 20 września o godz. 18:00 w lokalu RSF-u Galeria Nierzeczywista przy ul. Matejki 10 w Rzeszowie.

Wystawa “Oblicza miasta 2013” jest efektem warsztatów fotograficznych realizowanych przez RSF, które trwały od czerwca do września 2013 r. w Rzeszowie. Głównym tematem szkolenia był portret środowiskowy realizowany z wykorzystaniem światła zastanego i studyjnego w plenerze.

Uczestnicy warsztatów realizowali temat na różne sposoby – zapraszając do pozowania napotkanych na ulicach miasta przechodniów, umawiając się na sesje fotograficzne ze znanymi mieszkańcami miasta, jak również z tymi, którzy są zwanymi “zwykłymi ludźmi”, lecz każdy z nich kryje w sobie wspaniałą opowieść o pasjach, marzeniach.

Mówi się, że miasto i jego atmosferę tworzą ci, którzy w nim mieszkają. Przez prezentowane portrety chcieliśmy pokazać właśnie takie “Oblicze miasta” – portrety rzeszowian w ich “naturalnym” środowisku. Portrety zarówno osób młodszych, jak i starszych, jednak niezależnie od wieku pełnych pogody ducha i cieszących się życiem.