Blue z cyklu RGB w Galerii OPe

Blue z cyklu RGB w Galerii OPe

Zapraszamy na kolejną, ostatnią wystawę cyklu RGBBlue. Wystawę można oglądać w Galerii OPe jeszcze do 2-go sierpnia.

BLUE

Ostatnia z cyklu RGB wystawa prezentuje niebieskie odcienie nastrojów i inspiracji fotografów z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.

Kolor niebieski jest uznawany za kolor nieograniczonych przestworzy nieba i wody, z tego powodu kojarzony jest z nieskończonością i tym, co jest oddalone. Niebieski to również kolor zimny, w niektórych kulturach kojarzony jest ze smutkiem. Przypisuje się go również osobom twórczym i artystom.

Nasz mózg przyzwyczajony jest do tego, że to co niebieskie jest w oddali. Właściwości te znają malarze i fotograficy stosując w portretach niebieskie tło. Również niebieski filtr stosowany w fotografii czarnobiałej wykorzystuje się m.in. do podkreślenia zamglenia atmosfery i perspektywy powietrznej przy zdjęciach krajobrazu. Takie podkreślenie dalekich widoków staje się skuteczną metodą pozwalającą wprowadzić do naszych zdjęć potrzebny nastrój i atmosferę….

Wystawa BLUE, podobnie jak poprzednie wystawy, jest wspólną wypowiedzią Członków RSF w temacie „niebieskości”. Każdy z nas mówi jednak swoim fotograficznym językiem, zgodnie ze swoimi upodobaniami i wrażliwością. Ekspozycja jest więc swoistego rodzaju potwierdzeniem tego, że dzięki sztuce możliwa jest “jedność w wielości”.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy.
Członkowie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego

Wysocka-Alicja_02.jpgfot. Alicja Wysocka

Wysocki-Artur-03.jpgfot. Artur Wysocki